Untitled Document
 
           
BIKERmania - cykloinfo
 
.
.
Slovakia Travel

Sport

© BIKERmania od 2010
 
  Články o cyklistike a cykloturistike  
 

(Ak chcete pridať článok, napíšte nám email. Zaradenie perexu / odkazu na článok je zdarma).

Giant Scott Merida Kenda  
 
     
 

Južné okresy spojila 30-kilometrová cyklocesta. Označili ju za najkrajšiu v krajine

Jej súčasťou je tunel. Neprešiel ani rok a prvú etapu cyklospojnice okresov Poltár a Rimavská Sobota, konkrétne úsek smerujúci z Poltára do Hrnčiarskej Vsi, otvárali.

viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23324749/juzne-okresy-spojila-30-kilometrova-cesta-za-priblizne-95-miliona-eur-oznacili-ju-za-najkrajsiu-v-krajine.html

 
     
 

Na juhu Slovenska pribudla nová cyklotrasa. Vedie po hrádzach troch riek, spája obce v pohraničí

ŠTÚROVO. Preskúmať ohyb Dunaja v okolí Štúrova môžu cyklisti vďaka projektu Bike Paradise po novej cyklotrase. Tá spája Štúrovo so slovenskou obcou Chľaba a na maďarskej strane obce Ipolydamásd – Letkés.

viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23272237/na-juhu-slovenska-pribudla-nova-cyklotrasa-vedie-po-hradzach-troch-riek.html

 
     
 

Nová cyklotrasa cez Dvory 4

Koncom roka 2023 pribudla na bratislavskom sídlisku Dvory 4 nová samostatná cyklotrasa. Vedie od lávky nad diaľnicou D2 a Einsteinovou ulicou stredom sídliska až po Vlastenecké námestie. Je súčasťou siete vedľajších cyklotrás a v petržalskej koncepcii má označenie 13, resp. S386.

viac: https://cyklokoalicia.sk/2024/01/nova-cyklotrasa-cez-dvory-4/

 
     
 

Nová cyklotrasa zo Žiliny do Terchovej

Cyklomagistrála Vodné dielo Žilina – Terchová má celkovú dĺžku 23,60 kilometrov a cyklistom ponúka bezpečné prepojenie Žiliny s Terchovou.

viac: https://www.terchova.eu/aktuality/369-nova-cyklotrasa-zo-ziliny-do-terchovej

 
     
 

Kysuce a Jablunkov spája nová cyklotrasa, vedie okolo rodného domu slovenskej legendy

Krásu kysuckých kopaníc môžete objavovať aj počas jazdy po novej „Cykloceste cez hranice dedičstva“. Tá spája obec Staškov v severozápadnom kúte Slovenska na Horných Kysuciach s Jablunkovom - najvýchodnejším mestom Česka.

viac: https://www.zilinak.sk/clanky/25901/kysuce-a-jablunkov-spaja-nova-cyklotrasa-vedie-okolo-rodneho-domu-slovenskej-legendy

 
     
 

Nová cyklotrasa z Považskej Bystrice je hotová, čaká sa na kolaudáciu

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Viac ako desať kilometrov dlhá cyklotrasa z Považskej Bystrice po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK) je po stavebnej stránke hotová a čaká sa na ukončenie kolaudačného konania. Vybudovanie spojnice dvoch samosprávnych krajov stálo viac ako 3,5 milióna eur a zaujímavosťami na jej trase sú 100-metrová lávka na Orlovský most a 33 metrov dlhý tunel pod cestou II/507.

viac: https://mypovazska.sme.sk/c/23206395/nova-cyklotrasa-z-povazskej-bystrice-je-hotova-caka-sa-na-kolaudaciu.html

 
     
 

Nová cyklotrasa na Liptove prepája Bešeňovú s Bobrovníkom

Liptov má novú tematickú cyklotrasu s dĺžkou 14 kilometrov, ktorá sa začína v Bešeňovej a končí sa v Bobrovníku. Záujemcovia môžu vďaka nej spoznať históriu Liptovskej Mary aj 13 zaplavených obcí.

„Prostredníctvom novej tematickej cyklotrasy odhaľujeme návštevníkom mnohé zaujímavosti. Vďaka drevenej vyhliadke Kyseľovec, ktorú sme vybudovali v kopci nad Liptovskou Marou, ponúkame cyklistom aj miesto na oddych a dychberúce výhľady,“ uviedla Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov s tým, že v rovnakom dizajne je tam vyše sto drevených prvkov vrátane prístreškov, posedení, máp, informačných tabúľ či stojanov na bicykle.

Nová cyklotrasa sa kvôli niekoľkým stúpaniam odporúča najmä pre zdatnejších cyklistov alebo na elektrobicykle..

viac: https://www.kosiceonline.sk/nova-cyklotrasa-na-liptove-prepaja-besenovu-s-bobrovnikom

 
     
 

Na Záhorí pribudla nová cyklotrasa, spojila Holíč a Skalicu

Na Záhorí pribudla nová cyklotrasa, ktorá v celej dĺžke spojí Holíč s Baťovým kanálom v Skalici. Aktuálne bola dokončená prvá etapa, ktorá vedie z Holíča do obce Kátov, ale už teraz je možné sa po tejto ceste dostať až k Baťovmu kanálu.

viac: https://www.nazahori.sk/fotovideo-na-zahori-pribudla-nova-cyklotrasa-spojila-holic-a-skalicu/

 
     
 

Nová cyklotrasa prepojí hrádzu s Istebníckou ulicou

V Trenčíne po zimnom období začíname postupne s realizáciou investičných akcií. Jednou z nich je aj vybudovanie novej cyklotrasy Vážska magistrála – Istebnícka. Práce na nej by mali trvať 3 mesiace. Výsledkom bude nová cyklistická komunikácia, ktorá prepojí cyklotrasu z hrádze Váhu, tzv. Važskú magistrálu, s Istebníckou ulicou.

viac: https://trencin.sk/aktuality/nova-cyklotrasa-prepoji-hradzu-s-istebnickou-ulicou/

 
     
 

Nová cyklotrasa prepojí Mlynárce, Diely a Klokočinu

Nitra - Cyklotrasa bude mať 9 úsekov. Začínať bude na Dubíkovej ulici v Mlynárciach a končiť na križovatke Hviezdoslavova a Kmeťova.

viac: https://nitra.sk/nova-cyklotrasa-prepoji-mlynarce-diely-a-klokocinu/

 
     
 

Dve okresné mestá spojí nová cyklotrasa, povedie aj cez tunel

Cyklotrasa bude merať 28,6 kilometra.

RIMAVSKÁ SOBOTA / POLTÁR. Do konca novembra 2023 by mala okresné mestá Rimavská Sobota a Poltár na juhu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) prepojiť nová cyklotrasa.

viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23141171/dve-okresne-mesta-coskoro-spoji-nova-cyklotrasa-povedie-aj-cez-tunel.html

 
     
 

Začali stavať ďalší úsek Vážskej cyklotrasy, pribudne očakávaný most

Premostenie Váhu zjednoduší ľuďom cestu do práce.

BELUŠA. Výstavba piatej etapy Vážskej cyklomagistrály sa oficiálne začala. Na realizáciu projektu má zhotoviteľ 305 dní.

Ladce s Púchovom má spojiť 12,5 kilometrov dlhá komunikácia. Napoja ju na už existujúci úsek. Súčasťou projektu je aj dlhoočakávaný most ponad staré koryto Váhu. Príde vhod najmä ľuďom, ktorí sa do práce dopravujú na bicykli.

viac: https://mypovazska.sme.sk/c/23122912/zacali-stavat-dalsi-usek-vazskej-cyklotrasy-pribudne-ocakavany-most.html

 
     
 

Čierna Hora - cyklo zájazd

10-dňový autobusový cykloturistický zájazd.

Pre nadšencov cyklistiky a cykloturistiky:

Termín: 24.5. – 2.6.2023 ..... Cena: 450 €.

V cene: doprava klimatizovaným autobusom s cykloprívesom; 2 x ubytovanie s polpenziou v Žabljaku a 5 x v Sutomore.

viac: https://www.tancintravel.sk/stranky/14:.html

 
     
 

Pod Tatrami pribudla nová cyklotrasa, spája Tatranskú Kotlinu s Tatranskou Lomnicou

V budúcnosti chcú dobudovať ďalšie úseky.

VYSOKÉ TATRY. Po dvoch rokoch prác v utorok vo Vysokých Tatrách odovzdali do užívania cyklotrasu z Tatranskej Lomnice do Tatranskej Kotliny dlhú viac ako 8,7 kilometra.

viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/23042889/pod-tatrami-pribudla-nova-cyklotrasa-spaja-tatransku-kotlinu-s-tatranskou-lomnicou.html

 
     
 

Projekt výstavby Cyklomagistrály Terchovská dolina ukončili

Na viac ako 23 kilometroch spája celkom deväť katastrálnych území v smere zo Žiliny do Terchovej, dĺžkou a výškou investícií sa radí k najnáročnejším cyklotrasám.

Nadšenci cyklistiky a cykloturistiky budú môcť využívať novú cyklotrasu. Na cyklistickej mape Slovenska pribudla cyklomagistrála Terchovská dolina, ktorá na viac ako 23 kilometroch spája celkom deväť katastrálnych území v smere zo Žiliny do Terchovej. Stavba, ktorú od roku 2014 realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra, bola v uplynulých dňoch ukončená.

viac: https://www.zilina.sk/aktuality/2022/projekt-vystavby-cyklomagistraly-terchovska-dolina-ukoncili/

 
     
 

Zelená stuha Horehronia spojila dve rázovité obce, je najdlhšou cyklotrasou v regióne

Takmer 90 km dlhá cyklotrasa vedie horským prostredím s výhľadmi na Kráľovu hoľu.

ŠUMIAC, TELGÁRT. Je dlhá takmer 90 kilometrov a tiahne sa od Telgártu údolím Hrona až po Bystrú. V Banskobystrickom kraji je milovníkom cyklistiky a aktívneho oddychu k dispozícii takzvaná Zelená stuha Horehronia.

viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/22978886/zelena-stuha-spojila-dve-razovite-obce-je-najdlhsou-cyklotrasou-na-horehroni.html

 
     
 

Nová cyklotrasa zo Sihote do Dražoviec (PP Sever)

V júli bol dokončený nový úsek cyklotrasy v Nitre. Ten vedie zo Sihote, presnejšie od budovy ZsVS, popri potoku Dobrotka, pri Priemyselnom parku Sever sa napája na už postavený úsek vedúci od automobilky JLR.

viac: https://www.nitralive.sk/vystavba/infrastruktura/66826-foto-nova-cyklotrasa-zo-sihote-do-drazoviec-pp-sever

 
     
 

V Nitre otvorili cyrilo-metodskú cyklotrasu z Nitry cez Močenok do Trnavy

Nitra 3. júla (TK KBS) Súčasťou programu cyrilo-metodských slávností Nitra milá Nitra 2022, bolo v prvý deň slávností aj otvorenie novej cyklotrasy z Nitry do Trnavy cez Močenok. Pri tejto príležitosti celebroval nitriansky biskup Mons. Viliam Judák v nedeľu 3. júla 2022 v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma svätú omšu aj za prítomnosti predstaviteľov mesta Nitra, obce Močenok a účastníkov prvej cyklopúte po novej cyklotrase.

viac: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220703004

 
     
 

Mesto Dubnica nad Váhom začína s výstavbou cyklotrasy do mestskej časti Prejta

Cyklotrasa bude mať dĺžku necelé tri kilometre a povedie príjemnou rekreačnou a záhradkárskou zónou. Bezpečne prepojí Dubnicu nad Váhom s mestskou časťou Prejta.

Nový cyklistický chodník s dĺžkou 2,9 km prepojí mesto Dubnica nad Váhom napojením zo Štúrovej ulice s mestskou časťou Prejta bezpečným aj atraktívnym spôsobom. „Cyklotrasa povedie rekreačno-oddychovou a záhradkárskou zónou na juhovýchodnom okraji mesta. Nebude prístupná verejnej automobilovej doprave, s výnimkou vjazdov na priľahlé pozemky záhrad. Pôjde o dvojpruhovú obojsmernú, no smerovo nerozdelenú cyklistickú komunikáciu. Prístup motorovým vozidlám vo vybratých úsekoch bude zamedzený dopravnými zariadeniami a dopravným značením. Napojenia na jestvujúce komunikácie budú bezbariérové.“ Prví cyklisti by sa po nej odhadom mohli previezť v roku 2023.

viac: https://www.dubnica.eu/udalosti-v-meste/aktuality/vystavbe-cyklotrasy-do-mc-prejta-uz-nic-nebrani-mesto-na-nu-ziskalo-viac-ako-824-tisic-eur-1948sk.html

 
     
 

Cyklotasa Grófka trail

HUMENNÉ. V prímestskej rekreačnej oblasti Hubková v Humennom vznikla nová cyklotrasa. Okruh dlhý 14,5 kilometra nazvaný Grófka trail predstavia verejnosti počas nadchádzajúceho víkendu nočnými pretekmi.

viac: https://korzar.sme.sk/c/22944411/otvorenie-cyklotrasy-ci-beneficny-koncert-tipy-na-vikend-25-a-26-juna.html

 
     
 

Tesne pred dokončením je nová cyklotrasa medzi Pezinkom a Limbachom

BRATISLAVA – Prvá etapa výstavby cyklochodníka medzi mestom Pezinok a obcou Limbach je takmer hotová. Ak to poveternostné podmienky dovolia, práce sa do konca januára majú presunúť na Fajgalskú cestu. Na svojom webe o tom informuje pezinská samospráva s tým, že cyklochodník má byť hotový do konca augusta.

V úseku na Kupeckého ulici je už vybudovaná časť od križovatky Malokarpatská – Kupeckého v smere do mesta pred rodinnými domami. “Cyklistický pruh bude súčasťou komunikácie, vedený v priestore, ktorý vznikol zúžením chodníka.

viac: https://bratislava.zoznam.sk/pozitivna-sprava-pre-cyklistov-tesne-pred-dokoncenim-je-nova-cyklotrasa-medzi-pezinkom-a-limbachom/

 
     
 

Cyklomapa Dolného Rakúska

Aktuality z Dolného Rakúska: vycibrené ponuky na dovolenku, vybraná odporúčania na kultúrne podujatia a výnimočné tipy na voľnočasové aktivity. Dolné Rakúsko ponúkne zážitky vo veľkom štýle.

Prehľad najkrajších cyklotrás Dolného Rakúska.

viac: https://www.dolne-rakusko.info/cyklomapa-dolneho-rakuska

 
     
 

V Bratislavskom kraji pribudnú dve nové cyklotrasy. Podporu môžu získať aj ďalšie cykloprojekty

Nová cyklotrasa prepojí obce Zálesie a Ivanku pri Dunaji a druhá vyrastie v obci Chorvátsky Grob. Pre cykloprojekty je pripravených ďalších 21 miliónov eur.

viac: https://bratislavskykraj.sk/v-bratislavskom-kraji-pribudnu-dve-nove-cyklotrasy-podporu-mozu-ziskat-aj-dalsie-cykloprojekty/

 
     
 

Veľké a Malé Leváre spája nová cyklotrasa

Otvorili sme nový, vyše trojkilometrový úsek cyklotrasy medzi obcami Veľké Leváre a Malé Leváre.

Cyklodoprava je zdravá, ekologická a je to výborná alternatíva k preplneným cestám. Aby však čo najviac ľudí presadlo na bicykel, potrebujeme mať bezpečné a pohodlné cyklotrasy. Nová cyklotrasa medzi obcami Veľké a Malé Leváre spája železničnú stanicu a autobusové zastávky. Ale je tiež príjemným tipom na výlet.

viac: https://bratislavskykraj.sk/velke-a-male-levare-oddnes-spaja-nova-cyklotrasa/

 
     
 

Spoločnou jazdou otvoríme cyklotrasu už 28. júna

Slávnostné otvorenie viac ako 21 kilometrového úseku Vážskej cyklomagistrály sa uskutoční v pondelok 28. júna 2021 o 10.00 h. Štartujeme v Novom Meste nad Váhom na mieste, kde sme cyklistickej verejnosti pred 3 rokmi odovzdali prvý úsek Vážskej cyklomagistrály - 48°44'49.4"N 17°51'02.0"E. Pre verejnosť je pripravený kultúrny program v podaní Detského folklórneho súboru Čakanka. Štartovacie miesto budú lemovať aj stanovištia so súťažnými úlohami zameranými na cyklistiku či životné prostredie. V jednom z nich môžu tí najmenší absolvovať kurz správneho cyklistu, po ktorom dostanú od príslušníka Policajného zboru preukaz zodpovedného cyklistu..

viac:https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2021/spolocnou-jazdou-otvorime-cyklotrasu-uz-28.-juna.html?page_id=828357

 
     
 

Slávnostné otvorenie cyklotrasy „RAJECKOU DOLINOU NA DVOCH KOLESÁCH“ a cyklochodníka „RAJEC – ŠUJA“

Rajec, Rajecké Teplice, 17.06.2021 – Dnešný deň sa v Rajeckej doline niesol v duchu cykloturistiky. O 11,00 hod. bol slávnostne otvorený nový cyklochodník „Rajec – Šuja“ a o 13,00 hod. bola do života slávnostne uvedená cyklotrasa „Rajeckou dolinou na dvoch kolesách“. Otvorenia sa zúčastnila štátna tajomníčka Ministerstva dopravy a výstavby SR JUDr. Katarína Bruncková, národný cyklokoordinátor Ing. Peter Klučka, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Ing. Erika Jurinová a mnoho ďalších hostí. Úlohy „krstného otca“ cyklochodníka „Rajec – Šuja“ sa zhostil Juraj Sagan, cyklotrasu „Rajeckou dolinou na dvoch kolesách“ pokrstil zas Martin Knapec – sedemnásobný majster Slovenska v downhille a dvojnásobný majster Slovenska v endure – počas symbolického zvonenia na zvončekoch bicyklov.

viac: https://www.rajeckadolina.sk/sk/aktuality/slavnostne-otvorenie-cyklotrasy-rajeckou-dolinou-na-dvoch-kolesach-a-predstavenie-projektu-cykloraj

 
     
 

V Nitre otvorili nový most, určený je pre cyklistov a chodcov

V prípade potreby unesie lávka aj 12-tonové vozidlo. Bežné autá sa však na ňu nedostanú, z oboch strán sú stĺpiky. Nová lávka pre cyklistov a chodcov, ktorá prepája Wilsonovo nábrežie a Nábrežie mládeže, je otvorená. Oficiálne sa volá Kalvársky most, názov vybrali ľudia hlasovaním.

viac: https://mynitra.sme.sk/c/22669274/v-nitre-otvorili-novy-most-urceny-je-pre-cyklistov-a-chodcov.html?ref=trz

 
     
 

V Trenčíne vznikne päť nových cyklotrás

Momentálne sú vo výstavbe cyklotrasy na Piešťanskej ulici a Na kamenci. Samospráva Trenčína plánuje tento rok vybudovať päť nových cyklotrás, renovovať chce aj staršie. Na tých pribudne protišmykový náter, ktorý zvýši bezpečnosť cyklistov počas jazdy. Cyklotrasy by chceli vybudovať aj v Bánovciach nad Bebravou, investíciu však brzdia komplikované majetkové pomery.

viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22653860/foto-v-trencine-vznikne-pat-novych-cyklotras.html?ref=trz

 
     
 

Cyklomagistrály na Slovensku

Cyklomagistrály sú značené zvyčajne červenou farbou. Nasledujúci zoznam obsahuje existujúce aj plánované cyklotrasy, ktoré ešte nemusia byť vyznačené v teréne.

Poznámka k tabuľke: TYP: C - cestný bicykel , H - horský bicykel

viac: https://sk.wikipedia.org/wiki/Cyklistick%C3%A9_trasy_na_Slovensku

 
     
 

Nový cyklochodník prepojí Banskú Štiavnicu s Hronskou Breznicou

Realizácia myšlienky by mohla prebehnúť už čoskoro.

BANSKÁ ŠTIAVNICA. Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Štiavnica (OOCR) už pred časom informovali o spoločných plánoch vybudovať Cyklochodník Štiavnická Anča medzi Hronskou Breznicou a Banskou Štiavnicou. Ten má viesť po pôvodnom telese niekdajšej železničnej trate. Realizácia tejto myšlienky by mohla prebehnúť už čoskoro.

viac: https://myziar.sme.sk/c/22626195/novy-cyklochodnik-prepoji-bansku-stiavnicu-s-hronskou-breznicou.html

 
     
 

Cyklochodník medzi Prešovom a Veľkým Šarišom zatvárajú, hrozia tam zosuvy

Vyhlásili mimoriadnu situáciu.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Obľúbený cyklochodník v Prešove pod Bikošom smerom na Veľký Šariš zatvoria. A to na dobu neurčitú.

Cyklotrasa je súčasťou siete cyklistických ciest Eurovelo 11. Prechádza z prešovského Sídliska III cez tzv. Marakaňu do mesta Veľký Šariš. Ešte pred víkendom pribudli pri jej vstupoch betónové zátarasy.

viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22620993/cyklochodnik-medzi-presovom-a-velkym-sarisom-zatvaraju-hrozia-tam-zosuvy.html

 
     
 

Cyklotrasa v Prievidzi rozhádala cyklistov a chodcov

Novú cyklotrasu v Prievidzi chcú využívať cyklisti aj peší. Vznikajú tak kolízne situácie, kedy sa cyklisti musia prepletať medzi chodcov. Navzájom sa obviňujú a domáhajú sa riešenia sporu.

PRIEVIDZA. Uplynulé slnečné dní využilo mnoho ľudí na prechádzky a cykloturistiku. Viacerí z nich zamierili na novovznikajúcu cyklotrasu v Prievidzi. Do sporu sa tak dostali cyklisti a chodci. Obom skupinám vyhovuje nový asfaltový povrch.

viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/22617908/cyklotrasa-v-prievidzi-rozhadala-cyklistov-a-chodcov.html

 
     
 

Cyklotrasa medzi Martinom a Vrútkami je vo finále

Osadili dôležitý prvok, cyklomost.

MARTIN, VRÚTKY. Dlho očakávaná cyklotrasa medzi Martinom a Vrútkami, ktorej výstavba sa začala v auguste 2019, je blízko k finálnemu dokončeniu.

Vo štvrtok 18. februára, niečo málo po desiatej hodine, osadil žeriav z Poľska ponad rieku Turiec konštrukciu nového cyklomosta. Na tento dôležitý prvok sa v rámci výstavby cyklotrasy dlhšie čakalo, pretože na jeho osadenie museli byť vhodné poveternostné podmienky. Robustná mostná konštrukcia váži viac než 20 ton.

viac: https://myturiec.sme.sk/c/22606950/cyklotrasa-medzi-martinom-a-vrutkami-je-vo-finale.html

 
     
 

Cyklisti sa môžu tešiť, dobudujú ďalší úsek cyklotrasy Eurovelo 11

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY. Obec Šarišské Michaľany (okres Sabinov) pripravuje na svojom katastrálnom území výstavbu úseku cyklotrasy Eurovelo 11.

Predpokladaná hodnota cyklochodníka je viac ako 424-tisíc eur bez DPH (takmer 509-tisíc eur s DPH)

viac: https://mysaris.sme.sk/c/22603311/cyklisti-sa-mozu-tesit-dobuduju-dalsi-usek-cyklotrasy-eurovelo-11.html

 
     
 

Vo Vrakuni vzniká nová cyklotrasa pri Malom Dunaji

Novobudovaný úsek spojí kruhový objazd s cyklotrasou na Ihličnatej. Po dokončení sa napojí na cyklotrasu Jurava.

Pre všetkých milovníkoch bicyklovania máme výbornú správu. V mestskej časti Bratislava-Vrakuňa sa začala výstavba posledného chýbajúceho úseku cyklotrasy popri Malom Dunaji. Ak sadnete vo Vrakuni na bicykel a vyrazíte smerom na východ, pokračovať môžete do Ivanky pri Dunaji, cez Vajnory a Svätý Jur až do Rače.

viac: https://bratislavskykraj.sk/vo-vrakuni-vznika-nova-cyklotrasa-pri-malom-dunaji/

 
     
 

Najbližšie si zoberte na noc do Košíc bicykel a spoznajte mesto týmito trasami

Prečkali ste lockdown, zobudili ste sa v Košiciach a máte celý deň pred sebou. Štyria lokálni cyklisti vám poradia, čo s ním.

Dobré ráno. Zobudiť sa dole v meste a mať celý deň pred sebou je ideálna príležitosť na poznávanie Košíc a ich okolia na bicykli. Ak nám takéto výlety aktuálne opatrenia umožňujú.

Dole preto, lebo historické centrum Košíc je v údolí a veľké sídliská sú v kopcoch. Práve kopcovitosť mesta znamená, že v Košiciach sú rôzne komunity jazdcov hlavne rekreačnej, cestnej a terénnej cyklistiky, ale keď sa prejdete večer popred Úsmev alebo Pokhoi, tak uvidíte, že mestské bicyklovanie ich rýchlo dobieha.

viac: https://soda.o2.sk/miesta/cyklovikend-v-kosiciach-zostante-na-noc-aby-ste-stihli-co-najviac-tychto-tras/

 
     
 

Nová cyklotrasa s chodníkom spojila centrum Martina s časťou Tomčany

Takmer 900 metrov meria nový cyklochodník do mestskej časti Tomčany, ktorý odovzdali do užívania v Martine. Ako informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová, na realizáciu projektu cyklotrasy a chodníka pre peších použili dotáciu z cyklovýzvy Ministerstva dopravy a výstavby SR. Celkové náklady boli vyčíslené na 367-tisíc eur.

viac: https://cestovanie.pravda.sk/mesta/clanok/563313-nova-cyklotrasa-s-chodnikom-spojila-centrum-martina-s-castou-tomcany/

 
     
 

CHKO Štiavnické Vrchy

Nová cyklotrasa

Správa CHKO Štiavnické vrchy v spolupráci so Slovenským cykloklubom a spoločnosťou BS-RENT v uplynulých dňoch ukončili práce súvisiace s vyznačovaním novej cyklotrasy vedúcej zo Svätého Antona na najvyšší vrchol Štiavnických vrchov – Sitno. Cyklotrasa vedie po existujúcej asfaltovej komunikácii s celkovým výškovým prevýšením 573 m. V území Národnej prírodnej rezervácie sú v lokalitách Granty, Hradná lúka a na konci cyklotrasy pod Chatou Andreja Kmeťa umiestnené cyklostojany tak, aby cyklisti a cykloturisti mali možnosť svoje tátoše bezpečne odstaviť a uzamknúť.

viac: http://chkostiavnickevrchy.sopsr.sk/nova-cyklotrasa/

 
     
 

Nová cyklotrasa umožní cyklistom prejazd z Prešova do Šarišských Michalian

Nová cyklotrasa s mostom, ktorej časť v stredu slávnostne otvorili vo Veľkom Šariši, umožní cyklistom plynulý prejazd z Prešova do záhradkárskej osady v Šarišských Michaľanoch.

S výstavbou cyklotrasy, ktorá spája mestá Prešov a Veľký Šariš, sa podľa vedúceho oddelenia výstavby Mestského úradu vo Veľkom Šariši Tomáša Slováka začalo v roku 2007.

viac:https://www.partnerskadohoda.gov.sk/nova-cyklotrasa-umozni-cyklistom-prejazd-z-presova-do-sarisskych-michalian/

 
     
 

Slávnostné otvorenie Cyklotrasy s Lávkou

24.6.2020 o 13.00 h sa uskutoční slávnostné otvorenie Cyklotrasy s Lávkou.
V rámci propagačného podujatia EUROVELO 11 vo Veľkom Šariši sa budú konať aj cyklistické preteky pre verejnosť, ktoré sú naplánované na 5.9.2020.

viac: https://www.facebook.com/events/mesto-ve%C4%BEk%C3%BD-%C5%A1ari%C5%A1-ofici%C3%A1lna-str%C3%A1nka/sl%C3%A1vnostn%C3%A9-otvorenie-cyklotrasy-s-l%C3%A1vkou/570834857204207/

 
     
 

Cyklotrasa Trenčín – Nemšová je otvorená: Kedy sa má úplne dokončiť?

V Skalke nad Váhom slávnostne otvorilo novú cyklotrasu, ktorá spojí dva štáty, dva kraje a dva hrady.

Dva štáty, dva samosprávne kraje a dva hrady spojí medzinárodná cyklotrasa z Trenčína do moravského mesta Brumov-Bylnice. Takmer 12-kilometrový úsek z Trenčína do Nemšovej na slovenskej strane otvorili v pondelok 1. júna pod najstarším pútnickým miestom na Slovensku v Skalke nad Váhom.

viac: https://trencin.dnes24.sk/cyklotrasa-trencin-nemsova-je-otvorena-kedy-sa-ma-uplne-dokoncit-362806

 
     
 

Nová cyklotrasa spojí Žilinu s Terchovou. Cyklisti po nej prejdú o dva roky

Na viac ako 23 kilometroch spája celkom deväť obcí.

TEPLIČKA NAD VÁHOM. Nadšenci cyklistiky a cykloturistiky budú môcť využívať novú cyklotrasu. Od roku 2022 by mala na cyklistickej mape Slovenska pribudnúť cyklomagistrála Terchovská dolina, ktorá na viac 23 kilometroch spája celkom deväť katastrálnych území v smere zo Žiliny do Terchovej.

viac: https://myzilina.sme.sk/c/22428028/nova-cyklotrasa-spoji-zilinu-s-terchovou-cyklisti-po-nej-prejdu-o-dva-roky.html

 
     
 

KOŠICE: Na sídlisku Nad Jazerom pribudla nová cyklotrasa, mesto plánuje ďalšie nové úseky

Zatraktívnenie a zlepšenie možností využívania cyklodopravy vrátane budovania nových cyklotrás je prioritou vedenia mesta Košice. Mesto Košice realizuje v týchto dňoch viacero aktivít, ktoré potešia nielen fanúšikov bezpečnej jazdy na bicykloch.

Na sídlisku nad Jazerom v Košiciach pribudli ďalšie miesta, ktoré môžu využívať cyklisti, chodci, kočíkujúci rodičia s deťmi, či in-line korčuliari. Pri pravom brehu Hornádu, ktorý je vyhľadávanou lokalitou pre rôzne pohybové aktivity, vznikol nový združený chodník pre cyklistov aj peších v celkovej dĺžke 1 846 metrov. Víťaz verejného obstarávania Spoločnosť Cesty Košice ho zrealizovala za sumu 88 085,38 Eur bez DPH.

viac: https://www.kosice.sk/clanok/na-sidlisku-nad-jazerom-pribudla-nova-cyklotrasa-mesto-planuje-dalsie-nove-useky

 
     
 

Nová cyklotrasa: Čas ani financie zatiaľ nechýbajú

Nová cyklotrasa z Martina do Vrútok by mala byť hotová v plánovanom termíne, pričom práce museli byť prerušené len na týždeň. Na konci mája dokončia prvú časť trasy.

S prípravou novej cyklotrasy medzi mestami Martin a Vrútky sa začalo ešte v roku 2017, pričom celkový rozpočet projektu bol odhadnutý na 1,93 milióna eur.
Začiatok prác oddialilo zdĺhavé verejné obstarávanie, podrobné kontroly projektu a tiež nútená správa.

viac: https://myturiec.sme.sk/c/22401436/nova-cyklotrasa-cas-ani-financie-zatial-nechybaju.html

 
     
 

Slávnostné otvorenie novej cyklotrasy medzi Púchovom a Nosickou priehradou

Príďte sa previezť po viac ako 4-kilometrovom stavebnom unikáte, ktorý cyklistov i peších segregovane od motorovej dopravy dovedie až do kúpeľnej obce Nimnica.

Trenčiansky samosprávny kraj ako investor výstavby novej cyklotrasy pozýva širokú verejnosť okúsiť jazdu po 4,5-metra širokej cyklotrase, tiahnucej sa popri koryte rieky Váh. Cyklotrasa začína v okresnom meste Púchov na priehradnom múre v blízkosti OD Tesco a po ochrannej hrádzi pokračuje až k Nosickej priehrade. Práve kúsok za priehradným múrom končia jej posledné metre, napojiť by sa však na ne v budúcnosti mal siedmy úsek Vážskej cyklomagistrály, vedúci od Nosickej priehrady po železničnú stanicu v Považskej Bystrici.

viac: https://www.puchov.in/slavnostne-otvorenie-novej-cyklotrasy-medzi-puchovom-a-nosickou-priehradou/